emoCardio – Kardiyovasküler Hastalıklar için KKDS

emoCardio, kardiyovasküler hastalığı olan hastaları kolayca takip etmek ve taramak için tasarlanmıştır ve dört farklı yapıdan oluşur; akıllı bileklik, hasta mobil uygulaması, klinisyen mobil uygulaması ve web uygulaması. Akıllı bileklik ile hastalar gerçek zamanlı olarak sürekli izlenmektedir. Bu veriler, herhangi bir uyarı durumu olup olmadığını tespit etmek için klinik karar destek sistemine (KKDS) gönderilir. Eğer uyarı durumu var ise, hasta, karar verme sürecinde doktorları desteklemek için klinisyen mobil uygulaması aracılığıyla doktorun uyarı hakkında bilgilendirileceği KKDS çıktısına göre hasta mobil uygulaması aracılığıyla yönlendirilir (örn. Bu sayede acil müdahale gerektiren durumları takip etmek ve hastaları yönlendirmek çok daha kolaydır.)

emoCardio özellikleri

–Akıllı bileklik ile gerçek zamanlı hasta izleme

–Hayati verilerin analizine ek olarak EKG analizi

–Klinisyenlere rehberlik etmek için kanıta dayalı klinik karar destek sistemi

–Hasta izleme ve tarama için otomatik bir süreç

Hasta Uygulaması

Akıllı bileklik ile toplanan verileri, ölçümleri ve anketleri depolama ve hekimle etkileşim için mobil uygulama

Hasta uygulaması, anlık bildirimlerle hastaları ölçümler yapmaya yönlendirerek, anketler ve doktorlarından belirli durumlarla ilgili mesajlar aracılığıyla hasta deneyimleri hakkında geri bildirim sağlayarak daha iyi bir hasta katılımı sağlar.

Klinisyen Uygulaması

Hastaları izlemek ve toplanan veriler ve ölçümlerle analiz hizmetlerini kullanmak için arayüzler sağlayan klinisyenler için mobil uygulama

Her klinisyenin bir trend de dahil olmak üzere her hastanın geriye dönük tüm hayati verilerini görmesini ve tüm geriye dönük EKG görüntülerini tek tek analiz etmesini sağlar. Herhangi bir zamanda bir hasta için anlık CDSS çalıştırarak anlık atriyal fibrilasyon riskini, inme riskini ve kanama riskini görme imkanı. Klinisyenlerin tüm anketlere verdiği cevapları her hasta için geriye dönük olarak görme imkanı. Anında iletme bildirimlerini ve yanıtları kişiselleştiren hastaya özel ayarlarla müdahaleci olmayan ve daha doğru yardım sağlar. Anlık CDSS ile oluşturulan uyarı ve kritik uyarılarda ilgili hastaya sistem üzerinden mesaj gönderme imkanı. CDSS, toplanan verileri klinik kılavuzlara ve klinisyenler tarafından ayarlanan hastaya özel kontrol sınırlarına göre inceler.